اسپکتروفتومتر

اسپکتروفتومتر یا معادل فارسی آن طیف سنج دستگاهی می باشد که شدت نور را به صورت تابعی از طول موج اندازه گیری میکند. این عمل با شکست پرتو نور به طیف طول موجها و آشکارسازی شدتها با دستگاه باردار و نمایش نتایج به صورت گراف انجام می گیرد. در حقیقت این روش با استفاده از میزان جذب نور تعیین غلظت می نماید.

اسپکتروفتومترها  در نوع تک پرتوی و دو پرتوی تولید می شوند.عموما اسپکتروفتومترها بر مبنای دو نور مرئی  یا به اختصار VIS و نور ماورا بنفش یا به اختصار UV کار می کنند.

اسپکتروفتومترهای شرکت MERCK  آلمان با برند PROVE در سه مدل و با استفاده از برترین تکنولوژی و ویژگی ها ساخته و تولید می شوند.به هر حال قابل انکار نیست که شرکت مرک آلمان از دیرباز حضور گسترده و مستمر در ایران داشته و برای همه محققان و آزمایشگاهیان ایران برندی شناخته شده و قابل اطمینان هست.

نکته مهمی که در مورد اسپکتروفتومترهای مرک وجود دارد و مابقی اسپکتروفتومترهای با برند معتبر مثل HACH  یا SHIMADZU فاقد آن هستند داشتن نماینده رسمی در ایران است خدمات پس از فروش و قطعات یدکی مهمترین معضل و مشکلی هست که کاربران سایر اسپکتروفتومترها پس از مدتی با آن روبرو می شوند بعلت اینکه این دستگاهها صرفا توسط شرکتهای بازرگانی متفرقه بصورت محدود وارد ایران شده اند و شامل هیچگونه گارانتی یا پشتیبانی رسمی توسط شرکت تولیدکننده این دستگاهها نیستند.

شرکت کیمیانوآورآزما نماینده رسمی شرکت مرک در ایران است که واردات،فروش و پشتیبانی انحصاری اسپکتروفتومترهای مرک را بعهده دارد.

اسپکتروفتومترهای مرک در سه مدل زیر تولید و عرضه می شوند.این دستگاه های دارای دوسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش هستند که بصورت رسمی توسط شرکت مرک آلمان پشتیبانی می شود.

اسپکتروفتومتر PROVE 100

اسپکتروفتومتر PROVE 300

اسپکتروفتومتر PROVE 600

برای دریافت بروشور فارسی اسپکتروفتومترهای شرکت مرک بر روی لینک زیر کلیک کنید

بروشور فارسی اسپکتروفتومتر مرک